Стартова нарада для переможців проектів Програми Еразмус+напряму ім. Жана Монне

Стартова нарада для переможців проектів Програми Еразмус+напряму ім. Жана Монне

29 листопада 2018 року у Брюсселі Виконавчою Агенцією з питань освіти, аудовізуальних засобів і культури Європейської Коміссії було проведено стартову нараду для переможців проектів Програми Еразмус+ напряму ім. Жана Монне.

У привітальній промові голова Підрозділу пан Франсуа Віллекенс визначив найактивніші  країни – учасники Програми,  серед них і Україна!  Цього року від України надійшло 165 заявок, 14 проектів відібрано для реалізації. А в цілому було підтримано 235 проектів із 49 країн світу з 5 континентів.

Майже 200 координаторів проектів із 49 країн світу взяли участь у стартовій нараді, серед них і наші колеги із Запоріжжя, Івано-Франківська,Києва, Львова, Миколаїва, Одеси, Сум та Чернігова.

У своїх презентаціях спікери торкнулись практичних питань стосовно виконання Грантової Угоди, загального менеджменту проекту, фінансових питань та відповідальності координаторів разом із університетами/організаціями – бенефіціарами проектів за поширення інформації про проекти та візуалізацію Програми. 

Було зазначено що  більшість проектів сьогодні мають міждисциплінарний характер, такий, що і має бути у Європейських Студіях. Особливо було підкреслено важливість залучення до проектних заходів  неакадемічної спільноти – школярів, вчителів, держслужбовців, громадський сектор тощо. Акцент було також зроблено на необхідність розміщення результатів проектів на Платформі результатів Еразмус+ проектів.

Стартова нарада була проведена у форматі семінару та роботі по секціях, де учасники презентували свої проекти, а також спілкуватись із відповідальною контактною особою від ЕАСЕА для своєї країни. 

Протягом заходу учасники мали можливість для знайомства із колегами із різних країн, обговоренню можливостей для співробітництва в рамках проектів, пошуку партнерів та обміну думками та ідеями.

Ірина Сікорська представляла на заході Українську Асоціацію Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції.